Koortslip? Bescherm je baby en knuffel even niet
Utrecht, 6 november 2008 - Als trotse ouder doe je natuurlijk niets liever dan de wereld je mooie kindje showen en je baby overladen met kusjes. Maar wat als je kleintje wordt geknuffeld door iemand met een koortslip? Bijna de helft van de bevolking heeft wel eens een koortslip gehad. Daarvan weet maar de helft* dat een koortslip riskant is voor baby's. Zovirax wil jonge ouders informeren over de risico's van een koortslip bij baby's en biedt praktische tips om de koortslip te herkennen en te bestrijden.
Besmettelijk? Een koortslip wordt veroorzaakt door het Herpes Simplex I virus en is al besmettelijk voordat de blaasjes zichtbaar worden. Meer dan de helft (59%)* van de mensen die wel eens last hebben van een koortslip, heeft hier geen product tegen in huis en begint daardoor vaak laat met de behandeling. Vooral met een baby in de buurt moet een koortslip zo snel mogelijk worden tegengegaan om te voorkomen dat het kindje ook besmet raakt. Het afweermechanisme van een baby is namelijk nog niet volledig ontwikkeld waardoor een herpesinfectie heftig kan verlopen.
Voorzorgsmaatregelen Saskia Buitendijk, consultatiebureau arts, adviseert ouders om bewust om te gaan met de risico's die een koortslip met zich meebrengt: "Veel mensen weten wel dat een koortslip besmettelijk is, maar zijn zich er niet altijd van bewust dat een herpesinfectie bij baby's erg gevaarlijk kan zijn. Zeker in de periode vlak na de geboorte van het kindje kunnen jonge ouders daarom niet voorzichtig genoeg zijn en bijvoorbeeld kraambezoek met een koortslip vragen hun kindje een weekje later te komen bewonderen."
Zovirax geeft de volgende tips bij een koortslip:
• Was goed je handen voordat de baby wordt verzorgd, want via de handen kan ook besmetting worden veroorzaakt.
• Wanneer een ouder of andere verzorger van de baby een koortslip heeft, is het verstandig een mondkapje te dragen.
• Omdat een koortslip veroorzaakt wordt door een virus, is behandeling met een virusremmend middel aan te raden. Dit kan de genezing van een koortslip versnellen.
Wanneer de koortslip helemaal is genezen, kan er weer volop worden geknuffeld! Voor meer informatie over hoe om te gaan met een koortslip in de buurt van een baby kan een vraag worden gesteld in de deskundigenrubriek van de website www.babyinfo.nl.
Oorzaken van een koortslip De meeste mensen zijn als peuter of kleuter al besmet met het koortslipvirus; bijvoorbeeld door knuffelen met iemand met een koortslip. Eenmaal besmet blijft het virus levenslang in sluimertoestand in het lichaam aanwezig. Factoren als koorts, zonlicht, menstruatie, ziekte en vermoeidheid kunnen ervoor zorgen dat het virus weer actief wordt en een nieuwe koortslipuitbraak veroorzaakt. De koortslip checklist van Zovirax kan helpen om deze specifieke oorzaken te herkennen en zo een volgende uitbraak zoveel mogelijk te voorkomen. Kijk hiervoor op www.koortslipchecklist.nl.
* U&A cold score - Zovirax, uitgevoerd door Research International, 2004
XXX
Noot voor de redactie
GlaxoSmithKline is de ontdekker van de werkzame stof aciclovir. Zovirax Koortslip bevat een unieke gepatenteerde formule met 5% aciclovir en 40% propyleenglycol, dat zorgt voor een optimale penetratie van de werkzame stof in de huid. Daarnaast is de behandeltijd met Zovirax Koortslip crème nu verkort naar slechts 4 dagen. Zovirax kan gebruikt worden in alle stadia van een koortslip, dus ook als reeds koortsblaasjes zijn ontstaan. Lees voor gebruik de bijsluiter.
De checklist kunt u vinden op: www.koortslipchecklist.nl
Voor meer informatie over Zovirax: www.zovirax.nl
Of u kunt contact opnemen met:
Zovirax - GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Anniek Groesbeek Tel: 030 - 693 87 55 E: dorine.d.gerards@gsk.com
Edelman Lian Baars Tel: 020 - 30 10 980 E: lian.baars@edelman.com
|