Dutch  English 
Create Free Account

Search Press Releases

PR Agency Additions


Find a PR Agency   Add your PR Agency

Categories

Press Release: HP domineert hardwaremarkt in overheids-, zorg- en onderwijssector en populariteit VoIP stijgt

Breda, 22 juni 2010 - Kijkend naar het geheel aan hardware in gebruik binnen het publieke segment, te weten de overheid, zorg en onderwijs, mag HP zich in Nederland de marktleider noemen. Bijna de helft van alle hardwaregebruikers (van notebooks en pc's) in het publieke segment maakt gebruik van HP. Dit tegenover een kwart van de eindgebruikers die werkt met Dell. Iets minder dan tien procent van de systemen komt van Fujitsu en wordt hoofdzakelijk gebruikt bij overheidsinstellingen. Het resterende deel van de systemen, circa vijftien procent, komt van een verscheidenheid aan producenten, zoals Toshiba, NEC en ACER. Dit blijkt uit de analyse die Computer Profile, de informatieleverancier voor de ICT-branche, op basis van 3.154 interviews heeft uitgevoerd naar de ICT-structuren binnen de Nederlandse publieke markt. Deze en andere resultaten uit dit onderzoek zijn samengebracht in het rapport ‘ICT in the public sector'.

Servers
|
Servers kunnen worden ingedeeld in high end servers en servers gebaseerd op Intel technologie. De eerste categorie is een samenvoeging van mainframes (in Nederland voornamelijk IBM z), mini computers en midrange systemen, zoals HP9000, IBM System p, IBM System i en SPARC servers. Op het gebied van high end servers is in het Nederlandse publieke domein IBM de belangrijkste speler. Circa 44 procent van alle systemen is van Big Blue. In dit segment is HP de nummer twee met 35 procent van alle systemen. Ongeveer één op de vijf systemen, voornamelijk te vinden in het onderwijs, is van Sun.

 

Ten opzichte van high end servers is het aantal Intel based servers veruit in de meerderheid. Dit segment wordt in de Nederlandse publieke sector gedomineerd door systemen van HP. Het betreft in hoge mate de proliant servers (voormalige Compaq systemen). Bijna driekwart van alle aanwezige Intel based servers is van dit merk. Dell heeft in deze markt ongeveer zeventien procent in handen, met relatief veel systemen bij medische instellingen, zoals ziekenhuizen, en het voortgezet onderwijs. De nummer drie in dit segment is IBM en is goed voor ongeveer vier procent van alle Intel based servers.

Telecom omgeving
Ook de telecommunicatie omgeving binnen het publieke segment is onder de loep genomen. Op het gebied van telefooncentrales wordt de top vijf in het publieke segment gevormd door Siemens, met een penetratie van twintig procent, gevolgd door KPN (16%), Avaya (8%), Mitel (7%) en Philips (6%).

 

Het gebruik van Voice over IP neemt in deze omgeving een steeds belangrijkere plaats in. Van de overheidsinstellingen maakt 42 procent gebruik van deze technologie, in de zorgsector bedraagt dit 32 procent en in het onderwijs is dat 37 procent. Mitel komt in de VoIP markt als nummer één uit de bus. Iets meer dan één op de vijf gebruikte VoIP oplossingen is van deze Canadese leverancier. KPN, Cisco en Avaya hebben allen een aandeel van meer dan tien procent in handen van de gebruikte VoIP oplossingen.

Voor meer informatie over de inhoud en beschikbaarheid van het rapport klik hier.

 

---------------------------------------------
Noot voor de redactie:
Bijlage 1: Installed base van high end servers in het publieke segment.
Bijlage 2: VoIP oplossingen in gebruik binnen het publieke segment.


Over Computer Profile Benelux

Computer Profile is een zelfstandige adressen- en informatieleverancier voor de ICT-industrie met vestigingen in Brussel en Breda. Computer Profile beschikt over de Top 25.000 database met 125.000 contactpersonen van het Benelux bedrijfsleven en overheid. Naast adressen en contactpersonen brengt Computer Profile de huidige en toekomstige ICT-infrastructuren in kaart. Maandelijks houdt Computer Profile duizenden interviews onder de Top 25.000 ICT decision makers in de Benelux. De onafhankelijke data-analyses die hieruit voortkomen, bieden een voortschrijdend inzicht in de trends op ICT-gebied.

 

Als initiatiefnemer van de European Market Intelligence Group (EMIG) biedt Computer Profile dezelfde informatie van andere Europese landen. Daarnaast hebben alle aangesloten organisaties binnen deze groep de beschikking over eigen callcenters met native speakers voor leadgeneratie campagnes. Meer informatie is te vinden op www.computerprofile.com of www.emi-group.com.

 

Meer informatie:

Marcommit PR

Femke Jansen

Tel. 035-5822730

E-mail: computerprofile@marcommit.nl

 

 

Article's Information